ZABAWKI DO APORTOWANIA DLA PSÓW

Piłka to chyba najpopularniejsza zabawka dla psa. Większość psów uwielbia piłki do tego stopnia, że widząc toczącą się piłkę, którą bawią się ludzie, natychmiast przystępują do ataku. Dlatego aby uniknąć zniszczenia piłek naszych dzieci, czy naszych własnych, zadbaj o to, aby Twój pies miał swoją własną piłkę do zabawy. Idealne do aportowania jest też frisbee. Są psy, które świetnie radzą sobie z jego łapaniem, inne wymagają cierpliwej nauki.
W asortymencie ZWIERZEO znajdziesz szeroki wybór zabawek do aportowania idealnych dla Twojego psa.

Producent
Cena
  • od
    do
ZOLUX Zabawka kość piłka do rugby ZOLUX Zabawka kość piłka do rugby
Producent: ZOLUX
Cena: 15,00 zł
szt.
ZOLUX Zabawka piłka do rugby 7,6cm ZOLUX Zabawka piłka do rugby 7,6cm
Producent: ZOLUX
Cena: 12,00 zł
szt.
ZOLUX Zabawka piłka nożna 7,6cm ZOLUX Zabawka piłka nożna 7,6cm
Producent: ZOLUX
Cena: 12,00 zł
szt.
ZOLUX Zabawka piłka twarda 11cm ZOLUX Zabawka piłka twarda 11cm
Producent: ZOLUX
Cena: 52,00 zł
szt.
ZOLUX Zabawka piłka twarda 6cm ZOLUX Zabawka piłka twarda 6cm
Producent: ZOLUX
Cena: 17,00 zł
szt.
ZOLUX Zabawka piłka twarda 7,5cm ZOLUX Zabawka piłka twarda 7,5cm
Producent: ZOLUX
Cena: 20,00 zł
szt.
ZOLUX Zabawka piłka twarda 9,5cm ZOLUX Zabawka piłka twarda 9,5cm
Producent: ZOLUX
Cena: 32,00 zł
szt.

Dlaczego psy uwielbiają piłki?

Prawdopodobnie dlatego, że psy mają w sobie gen drapieżnika, a drapieżniki jak wiadomo polują. Goniąc uciekającą piłkę pies ma namiastkę polowania. Zaspokaja zatem swój łowiecki instynkt trenując przy tym kondycję. Wspólna zabawa z piłką jest też świetnym sposobem na naukę psa aportowania oraz posłuszeństwa. Mając psa warto zaopatrzyć jego kosz z zabawkami w przynajmniej jedną piłkę. Na pewno będzie ona świetnym narzędziem do zabawy, tresury oraz urozmaicania wspólnych spacerów.

Frisbee, czyli wyższy poziom aportowania.

Są psy, które frisbee kochają bardziej niż piłki, ale są też takie, które absolutnie nie lubią się nim bawić. Jeśli Twój pies jest młody i aktywny warto przekonać go do zabawy frisbee. Naukę rozpocznij od frisbee z miękkiego tworzywa, aby łatwiej było psu chwycić talerz. Na początku nie rzucaj frisbee, zacznij od toczenia. Gdy pies zalapie o co chodzi i nauczy się chwytać talerz, a za posłuszne oddanie go tobie zostanie nagrodzony pysznym smakołykiem dla psa, wówczas zapewne pokocha waszą współną zabawę frisbee.

Jaką piłkę wybrać, czy rodzaje piłek dla psa.

Rodzajów piłek dla psów jest na rynku pewnie tyle, że każdy pies mógłby bawić się inną piłką. Ale skupiając się na najpopularniejszych modelach i wybierając wśród nich idealną piłkę dla swojego pupila weź pod uwagę fakt jak Twój pies się nią bawi. Jeśli uwielbia ją gonić, chętnie aportuje i delikatnie chwytając zębami podaje Tobie, wówczas dobrym rozwiązaniem może okazać się piłka tenisowa. Jej wadą jest jednak słaba wytrzymałość. Dlatego w przypadku psów lubiących się nad piłką trochę poznęcać, proponujemy niezniszczalne piłki Boomer Ball, które świetnie sprawdzą się również jako zabawki dla psa do zabawy w wodzie.

Jeśli Twój pies prócz łapania piłki uwielbia szarpanie i przynosząc ci piłkę wyczekuje zabawy z cyklu „ty trzymasz, a ja szarpię”, wówczas wybierz dla niego jedną z piłek na sznurze, które idealnie sprawdzą się do takich zabaw.

Jeśli natomiast Twój pies jest łakomczuchem (a który pies nim nie jest?) i oczekuje nagrody za złapanie i przyniesienie piłki, a jednocześnie lubi łamigłówki, zdecyduj się na piłkę z otworem na przysmaki.

Gwarantujemy, że bez względu na to, którą piłkę wybierzesz, zabawa z piłką dla psa zawsze będzie udana.  

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium