KARMA DLA KOTA

Internetowy sklep zoologiczny ZWIERZEO zadowoli nawet najbardziej wymagających kociarzy i ich wybredne koty. Zapewniamy, że nasz dział artykuły dla kota pełen jest produktów najwyższej jakości. Kupisz u nas suchą i mokrą karmę dla kotów, kocie przysmaki, żwirek dla kota, kuwety oraz akcesoria do sprzątania kociej toalety, drapaki dla kotów, legowiska, miski dla kota a także akcesoria do pielęgnacji kociego futra, środki higieniczne czy suplementy diety dla kotów.
Karmy dla kotów to u nas dział, w którym wybierzesz najodpowiedniejsze żywienie dla swojego mruczka, w rozmaitych smakach i gramaturach, tylko od najlepszych producentów. Oprócz podstawowych bytowych karm dla kota oferujemy też weterynaryjne karmy dla kotów ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi, a także karmy specjalne dedykowane konkretnym rasom. Mamy tez coś do rozpieszczania- obok dużego wyboru zabawek dla kota, znajdziesz też mnóstwo pysznych kocich przysmaków.

Karma dla kota- która najlepsza?

Zacznijmy od tego co powinno znaleźć się w prawidłowej kociej diecie. Koty to mięsożercy. Podstawę ich pożywienia stanowi wysokojakościowe białko zwierzęce. Wybierając karmę dla kota zwróć szczególną uwagę na zawartą w niej ilość mięsa i składników pochodzenia zwierzęcego. Wybierając popularne karmy dla kota z supermarketu możesz być pewien, że w ich składzie przeważają białka  roślinne (są tańsze, producenci marketowych karm używają ich jako wypełniaczy), których obecność w jadłospisie kota jest bardzo niekorzystna.

Zdecyduj się na proponowane w sklepie zoologicznym online ZWIERZEO  pełnoporcjowe karmy dla kotów, jeśli wybierasz podstawowe żywienie kota lub uzupełniające karmy dla kotów, jeśli chcesz jedynie urozmaicić dietę swojego mruczka. W wyborze najlepszej karmy weź pod uwagę takie aspekty jak: wiek swojego kota, jego aktywność oraz ogólny stan zdrowia i szczególne potrzeby.

Bez względu na to czy zdecydujesz się na mokrą czy suchą karmę dla kota, pamiętaj, że inwestycja w karmę dla kota wysokiej jakości na pewno się zwróci. Karmy dla kota premium zapewnią Twojemu kotu odpowiednie odżywienie, zdrowie, piękne futro i dużo energii, co w konsekwencji będzie miało wpływ na ogólny dobry stan zdrowia Twojego kota, a co za tym idzie nie wydasz kroci na weterynarza, suplementy diety dla kotów oraz kocie leki.

Pamiętaj też, że wysokojakościowe karmy dla kotów mają mocno skondensowane składniki, dzięki czemu porcje podawane kotu mogą być mniejsze i karma staje się wydajniejsza.

W ZWIERZEO kupisz też karmy specjalne, karmę dla kotów kastrowanych, karmy weterynaryjne, np. karmę dla kotów z chorobami nerek, dla kotów z cukrzycą oraz karmy bezzbożowe dla kotów.

Karma bytowa dla kota- sucha czy mokra?

Oba typy karmy dla kota mają swoich zwolenników. Karmy suche dla kotów to bardzo wygodny i stosunkowo najtańszy sposób żywienia  kota. Podając kotu suchą karmę pamiętaj jedynie, aby zapewnić mu stały dostęp do wody i zachęcać go do jej picia. Koty z natury piją mało wody i gdy karmione są jedynie suchą karmą może to doprowadzić do zbyt niskiego nawodnienia, a w efekcie do problemów z pęcherzem i nerkami.

Mokre karmy dla kotów, najczęściej proponowane w formie pasztetów czy kawałków mięsa w galaretce to bardzo smakowite jedzenie. Kotu formą przypomina ono pokarmy przyjmowane w naturze, a spora zawartość wody w mokrej karmie dla kota chroni go przed odwodnieniem.

Bardzo popularną wśród właścicieli kotów metodą karmienia jest mieszanie obu gatunków karmy- suchej i mokrej.

Bez względu na to, na jaki rodzaj karmy dla kota się zdecydujesz, w sklepie online ZWIERZEO znajdziesz duży wybór wysokiej jakości karm dla kota na każdą kieszeń od sprawdzonych producentów.

Pamiętaj, że odpowiednie żywienie Twojego kota wcale nie musi zrujnować twojego budżetu.

 Skład dobrej jakościowo karmy dla kota, czyli czytamy etykiety.

Hasło „czytamy etykiety” pojawia się coraz częściej jako zachęta do świadomych zakupów żywności. Staramy się wybierać dla siebie produkty eko, nieprzetworzone, bez sztucznych barwników, konserwantów i dodatków. Dokładnie tym samym powinniśmy kierować się przy wyborze karmy dla naszego zwierzaka.

Na co zwrócić szczególną uwagę studiując etykiety karmy dla kotów? Pełnoporcjowa karma dla kota  powinna być bogata w białko zwierzęce. Jeśli wahasz się nad wyborem najlepszej karmy, wybierz tę, która w swoim składzie zawiera więcej białka zwierzęcego, dostarczającego kotu niezbędną taurynę i argininę. W dalszej analizie etykiety zwróć uwagę na precyzję, z jaką producent opisuje składniki. W praktyce oznacza to, że czym konkretniej nazwany jest składnik, tym producent ma mniej do ukrycia- „mięso z kurczaka” brzmi lepiej niż „ produkty pochodzenia zwierzęcego”.

Dalej dodatki, takie jak wapń, fosfor, sód czy magnez. W dobrych jakościowo karmach dla kota powinny być wyszczególnione, gdyż ich obecność wpływa na zdrowie nerek i pęcherza moczowego kota.

Pamiętaj też, że w dobrej jakości kociej karmie ważny jest też brak konserwantów i sztucznych barwników. Niektóre karmy holistyczne dla kotów bywają barwione, ale muszą to być barwniki naturalne.

Jak duże porcje karmy i jak często powinien dostawać kot?

Na opakowaniach wysokiej jakości karm dla kotów producenci umieszczają informację o sugerowanej objętości porcji karmy. Jeśli przyjrzysz się tej informacji łatwo doliczysz się, że wysokiej jakości pełnoporcjowa karma dla kota wcale nie jest dużo droższa niż popularna karma marketowa. Dlaczego? Kocia karma premium jest mocniej skondensowana, w związku z czym producent sugeruje podawanie kotu mniejszych porcji, dzięki czemu opakowanie lepszej karmy starcza na dłużej.

Nie bój się więc zainwestować w wysokiej jakości karmy dla kotów, gdyż inwestycja ta zwróci się w dobrym zdrowiu Twojego kota oraz rzadszej konieczności zakupu karmy.

Jak dokładnie dozować konkretną karmę dla kota, informacji szukaj na opakowaniu. W dziennych zaleceniach uwzględniaj wiek kota, jego aktywność oraz szczególne cechy.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium