Karma dla dużych i olbrzymich psów

KARMA DLA PSÓW RAS DUŻYCH I OLBRZYMICH

Jeśli masz w domu psa rasy dużej (26- 40kg) lub olbrzymiej (powyżej 40kg), musisz też mieć w domu dużo pełnoporcjowej karmy dla psa doskonałej jakości. Duży pies to duży apetyt. Wybieraj więc spośród dostępnych w ZWIERZEO karm suchych i mokrych idealnie dopasowanych do potrzeb żywieniowych Twojego olbrzyma.

Jak prawidłowo karmić dużego psa?

Zacznijmy od tego, iż nieprawdą jest, że im większy pies tym więcej powinien jeść. Duże psy są często mniej aktywne, a co za tym idzie ich metabolizm jest wolniejszy niż u małych i średnich ras, więc podawanie olbrzymowi zbyt obfitych i zbyt kalorycznych posiłków za często może prowadzić do nadwagi lub otyłości, a co za tym idzie do nadmiernego obciążania stawów. Ból tym spowodowany zniechęca psa do ruchu i zgubienia nadmiaru masy ciała i koło się zamyka- krótka droga do posiadania w domu schorowanego grubaska.

Aby temu zapobiec dobrze zapoznaj się z charakterystyką rasy swojego pupila. U dużych psów występuje spora różnorodność potrzeb żywieniowych wynikających z cech charakterystycznych dla danej rasy. Na przykład barneński pies pasterski wykazuje tendencje do szybkiego przybierania na wadze, psy rasy landseer to z kolei bardzo aktywne olbrzymy, a dogi argentyńskie to alergicy. Jeśli natomiast masz w domu dużego mieszańca, przyjrzyj się jego temperamentowi i na podstawie tych obserwacji dobierz mu karmę. Jeśli masz wątpliwości, weterynarz na pewno pomoże Ci dobrać odpowiednią karmę biorąc pod uwagę stan zdrowia psa oraz jego ewentualne uwarunkowania genetyczne.

Dorosłe psy dużych ras powinny otrzymywać 2-3 posiłki dziennie. O objętości posiłku informuje tabela zamieszczona na opakowaniu wybranej karmy.

Czym charakteryzuje się karma dla ras dużych i olbrzymich?

Podział karm na karmy dla psów małych, średnich i dużych to nie tylko chwyt marketingowy. Psy o różnych rozmiarach różnią się potrzebami żywieniowymi i aby ułatwić życie właścicielom i dać im pewność, że ich pies jest prawidłowo żywiony, producenci karm stosują taki właśnie podział.

Na pierwszy rzut oka widzimy różnicę w wielkości granulek suchej karmy. Granulki suchej karmy przeznaczonej dla dużych psów są o wiele większe niż te dla ras małych. Dalej gramatura opakowań. Duże psy zjadają nawet 15 kg karmy w miesiącu, dlatego karma przeznaczona dla nich pakowana jest w duże, nawet 20/30 kilogramowe worki.

Ale nie tylko to wyróżnia karmę dla dużych psów. Różni się ona również składem. Po pierwsze jest zwykle mniej kaloryczna, a zawartość białka nie powinna przekraczać 25%. Karmy dla dużych psów często są tez wzbogacone glukozaminą i chondroityną, wzmacniającymi stawy. Często znajdziemy tez dodatek przeciwzapalnych kwasów Omega 3 oraz oligosacharydów odpowiadających za utrzymanie prawidłowej flory jelitowej.

Nie ma jednej idealnej karmy dla dużego psa. Jak widać wybierając karmę, musisz wziąć pod uwagę nie tylko preferencje smakowe pupila, ale też jego indywidualne cechy i wynikające z nich potrzeby. W ZWIERZEO na pewno znajdziesz karmę dla dużych i olbrzymich psów odpowiadającą potrzebom Twojego czworonoga.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium