KARMA DLA PSIEGO SENIORA

W ZWIERZEO możesz wybierać spośród wielu karm mokrych i suchych przeznaczonych do prawidłowego żywienia starszych psów. Posortowaliśmy dostępne u nas karmy ze względu na wiek psa, abyś miał pewność, że wybrana przez Ciebie karma dla psa starszego będzie odpowiadała jego indywidualnym potrzebom żywieniowym.

Kiedy pies się starzeje i co powinien wtedy jeść?

Nie ma jednoznacznie określonej granicy pomiędzy psią dorosłością a starością. Podobnie jak nie ma jednoznacznej recepty na prawidłowe żywienie starszych psów. Zakłada się, że pies osiąga starość po 7.roku życia, u ras dużych i olbrzymich ma to miejsce po 5.roku życia. Jest to jednak granica umowna stworzona trochę na potrzeby producentów karm komercyjnych, którzy przyjęli te kryteria do znakowania produkowanej przez siebie karmy.

Umowny wiek to też umowne potrzeby żywieniowe. Informacje, jakie krążą wokół diety psich seniorów nie są w żaden sposób przebadane. Jedyne co wiadomo, to że wraz z wiekiem psa wzrasta prawdopodobieństwo wystąpienia przewlekłej niewydolności nerek. A więc w karmach dedykowanych psom starszym zauważymy zmniejszoną ilość białka oraz fosforu sprzyjających tej niewydolności. Częstym dodatkiem do karm senior jest żurawina przeciwdziałająca zapaleniom dróg moczowych. Pozostałe składniki dodawane do karm dla seniorów to często inwencja i zagrywka marketingowa producentów. Rzecz jasna dodatek w karmie tauryny, przeciwutleniaczy czy kwasów DHA na pewno nie zaszkodzi Twojemu psu, a wręcz przeciwnie. Jednak wybierając karmę dla starszego psa kieruj się zdrowym rozsądkiem i konsultacją z weterynarzem, a nie kwiecistymi opisami producentów kreującymi szczególne potrzeby psiego seniora , których tak naprawdę nikt nie zbadał.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium