KARMY DLA PSÓW DOROSŁYCH

W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór karm suchych i mokrych przeznaczonych do prawidłowego żywienia dorosłych psów wszystkich ras. Zadbaliśmy o to, aby Twoje zakupy w naszym sklepie internetowym ZWIERZEO mogły odbywać się sprawnie dlatego posortowaliśmy dostępne u nas karmy ze względu na wiek psa. Kategoria karmy dla psów dorosłych cały czas prężnie się rozwija, dokładane są nowe produkty w coraz to wspanialszych smakach.

Kiedy pies osiąga dorosłość?

To zależy od wielkości psa. Ważnym czynnikiem decydującym o osiągnięciu przez psa dorosłości jest posiadanie stałego uzębienia. Ma to miejsce najczęściej między 8.a 10.miesiącem życia. U mniejszych psów dzieje się to szybciej niż u większych ras. Olbrzymie rasy do osiągnięcia dorosłości potrzebują nawet do dwóch lat, a rasy średnie około 12 miesięcy. Wtedy należy zmienić sposób żywienia swojego pupila przechodząc z karmy dla psa junior na karmy dla psów adult. Radzimy robić to stopniowo- przez około 2 tygodnie mieszaj dotychczasową karmę dla szczeniąt z karmą dla psów dorosłych, sukcesywnie zmniejszając ilość tej pierwszej na rzecz drugie.

Głównym zadaniem karmy junior jest zapewnienie rosnącemu psu odpowiedniej ilości energii i białka, zapewniającej psu prawidłowy rozwój i wzrost. Gdy psiak osiągnie dorosłość, siłą rzeczy jego zapotrzebowanie energetyczne maleje, nie potrzebuje też takiej ilości białka do zwiększania masy mięśniowej, a jedzenie ma mu służyć do podtrzymywania funkcji życiowych. Odpowiednią podaż energii oraz składników odżywczych zapewnią dorosłemu psu właśnie karmy dla psów adult.

Podział karm ze względu na wielkość i rasę psa.

Wielu producentów stosuje dodatkowe podziały karm dla psów dorosłych, np. ze względu na konkretną rasę, czy wielkość psa, lub jego specjalne potrzeby- karmy bezglutenowe, karmy dla psów sportowych i pracujących czy karmy o obniżonej zawartości tłuszczu. O ile w karmach specjalistycznych i weterynaryjnych dość łatwo się odnaleźć, bo znamy indywidulane cechy oraz tryb życia naszego czworonoga, o tyle pewnie nie raz zastanawiamy się jaki sens ma wybór karmy dla psa dedykowanej konkretnej rasie.

Nie ma jednoznacznych danych o konkretnych potrzebach żywieniowych każdej z ras. Jednak badania nad tym tematem prowadzone są dynamicznie i ciągle konstruowane są nowe wnioski. Poza wielkością psa i związanym z tym zapotrzebowaniem energetycznym odkryto wiele predyspozycji rasowych wpływających na odmienny metabolizm wybranych składników pokarmowych oraz ich wchłanianie. Warto zapoznać się z charakterystyką rasy swojego pupila, aby przekonać się czy jego organizm ma swoje indywidualne potrzeby determinowane genetycznie.

W przypadku właścicieli kundelków warto przy wyborze kamy dla dorosłego psa wziąć pod uwagę jego wielkość oraz tryb życia.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium